Váš dar dnes pomůže klimatu hned dvakrát!

Skupina našich  dárců a dárkyň se rozhodla, že dorovná každý dar na kampaň SPOLU PRO KLIMA, a to až do souhrnné částky 200 000 korun. Darujte ještě dnes, podpořte ochranu klimatu a pomozte nám společně získat 400 000 korun.

swqdwed-4

 • Společná cílová částka400 000
 • Společně darováno 262 553 Kč
 • Čas do konce0 dnů
 • Počet dárců 334
 • Darovat
66 %

PROČ PODPOŘIT PROJEKT?

 • Dopady změny klimatu

  Dopady změny klimatu

  Cítíme je na vlastní kůži tady a teď. Častější sucha a vlny veder spojené s neúrodou a kůrovcovou kalamitou střídají přívalové deště a ničivé záplavy. Oceány se oteplují a okyselují, umírají korály, zvedá se hladina moří. Neúroda, vynucená migrace milionů lidí za lepšími životními podmínkami, častější extrémy počasí a kolaps některých ekosystémů se stává děsivou realitou. Stále ale máme šanci to změnit.

 • Hnutí a občanská společnost

  Hnutí a občanská společnost

  Podporou kampaně nejen jasně vyjádříte svůj postoj k ochraně klimatu, ale přidáte se svým popisem k milionům obyčejných lidí, k vědecké komunitě k odpovědným firmám univerzitám i politikům, kterým není náš osud na planetě Zemi lhostejný. Připojíte se ke komunitě, která se snaží vytvořit lepší, spravedlivější, ale hlavně udržitelné místo pro život. Jen společně dokážeme vytvořit účinný tlak na naši vládu a odpovědné politiky, aby podnikali reálné a účinné kroky pro ochranu naší budoucnosti.

 • Politici, finance a systémová změna

  Politici, finance a systémová změna

  Před námi je nyní zhruba 10 let, během kterých máme příležitost změnit naši zem a smysluplně nahradit fosilní paliva. Nebude to jednoduchý proces, ale řešení máme k dispozici již nyní. Zároveň jsme součástí společenství států, které je odhodláno snižovat účinně své emise, podporovat se navzájem a hledat společné cesty k řešení. Změna, která je před námi znamená nejen ochranu klimatu, ale i pracovní místa a zdravější přírodu.

 • Česká příroda a krajina

  Česká příroda a krajina

  Naše krajina nevzkétá. Zmizely lesy, kam jsme chodili jako děti sbírat houby a maliny, ubývá ptáků i hmyzu. Nejde ze všeho vinit jen klimatickou změnu, ale náš přístup ke krajině, bývalé barokní zahrádce, kterou milovalo tolik umělců i obyčejných lidí, musíme změnit. Ochrana klimatu je jen jedním z důležitých kroků, potřebujeme zároveň podpořit zadržování vody v krajině, rozvíjet biologickou rozmanitost, hospodařit v  lesích a na polích s větším ohledem na matku přírodu. Jen tak bude Česká republika odolná vůči dopadům klimatické změny.

 • Budoucí generace

  Budoucí generace

  Každou tunou CO2, kterou vypustíme do atmosféry se přibližujeme bodům zvratu - nevratným změnám přírodního systému, ve kterém žijeme a na kterém je naše společnost závislá. Potřebujeme proto udělat maximum, abychom dokázali udržet hranici oteplení pod 1,5 °C, abychom dokázali předat svět našim dětem i budoucím generacím v podobě, která jim umožní na Zemi důstojně žít.

Jak funguje dorovnávání darů?

Parta  našich  dárců a dárkyň se rozhodla, že dorovná každý dar, který získáme na kampaň SPOLU PRO KLIMA (do 15. 1. 2022), a to až do souhrnné částky 200 000 korun. Jednoduše, když vy nás podpoříte částkou 500 korun, dostaneme dalších 500 korun od našich ambasadorů. Podívejte se i na jejich medailonky níže.

Proč budeme dorovnávat každý Váš dar?

Darujte ještě dnes!

+ 194 Darují ambasadoři ?
Jméno *
Příjmení *
E-mail *
Telefon
+ 194
Získáme od ambasadorů

Greenpeace ČR využívá darovací portál DARUJME.CZ. Kliknutím na tlačítko „Darovat 194 Kč“ souhlasíte s provozními podmínkami. Váš dar je osvobozen od daně.