Podpoř ochranu klimatu!

 

Postav se proti zločinům páchaným na životním prostředí po celém světě. Podpoř ochranu klimatu a staň se oporou i jistotou, že v naší práci nepolevíme a můžeme i nadále pokračovat. Pomůžeš nám?

untitled-11

 • Cílová částka 0  
 • Vybráno z cíle 0  
 • Počet dárců 0
 • Darovat
 • Darovat
0 %

Proč podpořit projekt?

 • Česká příroda a krajina

  Česká příroda a krajina

  Změnu klimatu můžeme pozorovat všude kolem nás. Úbytek vody v krajině, drastická sucha střídající přívalové deště, kůrovcová kalamita, neúroda. Změna zemědělského a lesního hospodářství, vytváření odolnějších a zelenějších měst, podpora zadržování vody v krajině a biologické rozmanitosti jsou podmínkami pro to, aby naše země jako celek byla dostatečně odolná vůči dopadům změn klimatu.

  Daruj i ty Daruj i ty
 • Budoucí generace

  Budoucí generace

  Vědci i experti varují, že máme jen pár let na to, abychom odvrátili katastrofu a udrželi hranici oteplení pod 1,5 °C. Je na nás začít jednat a předat svět našim dětem i budoucím generacím v podobě, která jim umožní tady důstojně žít.

  Daruj i ty Daruj i ty
 • Dopady změny klimatu

  Dopady změny klimatu

  Cítíme je na vlastní kůži tady a teď. Častější sucha a vlny veder spojené s neúrodou a kůrovcovou kalamitou střídají přívalové deště a ničivé záplavy. Oceány se oteplují a okyselují, umírají korály, zvedá se hladina moří. Neúroda, vynucená migrace milionů lidí za lepšími životními podmínkami, častější extrémy počasí a kolaps některých ekosystémů se stává děsivou realitou. Stále ale máme šanci to změnit.

  Daruj i ty Daruj i ty
 • Hnutí a občanská společnost

  Hnutí a občanská společnost

  Podporou projektu se přidáte k milionům obyčejných lidí po celém světě, ale i desítkám tisíc vědců, univerzit a odpovědných firem i politiků, kteří prosazují ochranu přírody a aktivně se snaží vytvořit z naší planety lepší, spravedlivější a udržitelnější místo pro život.
  Vytvořme účinný tlak na vládu České republiky, aby přijala závazky a podnikla kroky v oblasti ochrany klimatu plynoucí z Pařížské dohody.

  Daruj i ty Daruj i ty
 • Finance a systémová změna

  Finance a systémová změna

  Česko musí rychle nahradit fosilní paliva a investovat do moderní energetické i dopravní infrastruktury, zvýšit energetickou účinnost a hlavně nedovolit firmám beztrestně znečišťovat naší planetu, nebo se vyhýbat placení daní přesunem sídel do daňových rájů. To společně s rozšířením emisních povolenek, ale i zavedením uhlíkové daně a uhlíkových cel může pomoci snižovat globální emise a zároveň chránit a vytvářet nová zelená pracovní místa v Česku.

  Daruj i ty Daruj i ty

Tohle je realita...

Mám na Vás prosbu, ...

Ochrana klimatu je  globální prioritou Greenpeace a letos před sebou máme důležité rozhodnutí o tom, jak se EU k ochraně klimatu postaví. Evropa bude schvalovat plán, jak do roku 2030 snížit naše emise skleníkových plynů o 55 %. A bude se rozhodovat i během českého předsednictví. Naše kampaň si klade nelehký cíl – přesvědčit české politiky k tomu, abychom se konečně začali podílet na ochraně klimatu.

Nebude to pro nás lehký a ani levný projekt, ale máme šanci na další úspěch v této dlouhé a důležité  kampani. I přesto, že nepřijímáme žádné dary od firem, vlád a ani nadací s nimi spojenými, potřebujeme postavit silnou a jasnou kampaň, která před jednáním EU vytvoří tlak na politiky, zapojí veřejnost, pomůže s osvětou a pokryje náklady na vydávání studií a dalších expertních materiálů. Pokud můžete, prosím, podpořte SPOLU PRO KLIMA. Děkuji.

Milan Vítek, koordinátor kampaně Greenpeace – SPOLU PRO KLIMA

 

Vzkazy od dárců

Podpoř klima ještě dnes

Jak chcete darovat?

Vyberte částku

Jak vás můžeme kontaktovat?

Jméno *
Příjmení *
E-mail *
Telefon *

Vyberte platební metodu

Musíte potvrdit, že nejste robot.

Kliknutím na tlačítko „Darovat 196 Kč“ souhlasíte s provozními podmínkami. Váš dar je osvobozen od daně.